Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemCentrora has a deprecated constructor in /home/boardsca/public_html/plugins/system/centrora/centrora.php on line 32
5 سوال در هنگام خرید چاپگر بارکد - برد اسکن | بارکد خوان | صندوق فروشگاهی
 

5 سوال در هنگام خرید چاپگر بارکد

پنج شنبه, 15 شهریور 1397 ساعت 11:02;
پیدا کردن یک چاپگر لیبل مناسب برای کسب و کار شما با وجود تنوع محصولات بازار قطعا چالش انگیز خواهد بود.

اگر شما نمیدانید که چه محصولی مناسب کار شما می باشد جوابگویی به 5 سوال زیر قطعا شما را در خرید محصول متناسب با کار خود راهنمایی خواهد کرد.

SATO-1-CL4NX-FULL.jpg


1 – نیاز به چاپ چه چیزی دارید؟

شما می توانید انواع و اقسام برچسب ها را تولید نمایید از جمله برچسب بارکد محصولات ,  برچسب های موقعی یابی ,  برچسب های انبارداری ,  برچسب رهگیری مرسوله و ....

به طور معمول چاپگرهای لیبل از دو تکنولوژی انتقال حرارت(Thermal Tansfer) و حرارت مستقیم (Direct Thermal) برای چاپ خود استفاده می نمایند.

انتقال حرارت : در این شیوه نیاز به ریبون (Ribbon) بوده که با قرارگیری در مابین هد پرینتر و برچسب از طریق حرارت هد دستگاه اطلاعات مورد نظر برروی برچسب چاپ میگردد.

Thermal%20Transfer%20-%20No%20Title9aca.


حرارت مستقیم : در این شیوه نیازی به ریبون نبوده و هد پرینتر حرارت را مستقیما بر روی برچسب های حساس به دما انتقال داده و اطلاعات مورد نظر را برروی برچسب چاپ می نماید.

Thermal%20Direct%20-%20No%20Titled9e8.jp


لازم به ذکر می باشد تمامی محصولات برند Sato  که نمایندگی انحصاری آن در اختیاز شرکت بازرگانی برداسکن آسیا می باشد به طور همزمان از دو تکنولوژی بالا پشتیبانی می نماید.

2- نیاز به چاپ با چه کیفیتی دارید؟

رزولوشن چاپ در چاپگرهای برچسب بر اساس مقیاس dpi (تعداد نقطه به ازای هر اینچ مربع) محاسبه می گردد.به طور معمول چاپگرهای بارکد در دو مدل203dpi  و300dpi در بازار عرضه میگردند.برای چاپ بارکد , نوشته هایی با سایز فونت بزرگتر از 8 و لوگو های با وضوح متوسط چاپگرهایی با رزولوشن 203dpi کاملا نیاز شما را برطرف می نمایند ولی برای چاپ لوگو با وضوح بالا و فونت های کوچکتر از سایز مذکور شما نیاز به دستگاهی با قدرت چاپ 300dpi خواهید داشت.

3- چاپگر در چه محیطی مورد استفاده قرار میگیرد؟

اگر شما قصد دارید از چاپگر خود در محیط های کارخانه ایی ,  انبار داری ,  توزیع یا بیمارستانی استفاده نماییند قطعا چاپگرهایی با طراحی صنعتی مورد نیازتان خواهد بود در غیر صورت چاپگر های رومیزی جوابگوی نیاز شما خواهند بود.

4- معمولا چه میزان چاپ میگیرید؟

قبل از انتخاب چاپگر خود تعداد چاپ و سرعت مد نظر چاپ خود را حتما مد نظر قرار دهید.اگر شما در تیراژ پایین اقدام به چاپ می نمایید.(به طور حدود هفته ایی 1000 برچسب) چاپگر رومیزی گزینه ایی مناسب خواهد بود در این صورت در تیراژ بالا (چندین هزار لیبل در روز) چاپگرهای صنعتی مورد نیاز شما خواهد بود. پیشنهاد ما برای مراکز توزیع و تولیدی استفاده از دستگاه های صنعتی به علت چاپ با تیراژ بالای این مراکز می باشد.

5 – به چه نحوه ارتباطی برای چاپگر نیازمندید؟

چاپگرهای برچسب برای دریافت اطلاعات مورد نظر چاپی نیازمند به ارتباط با کامپیوتر می باشند.معمول ترین پورت ارتباطی برای چاپگر های لیبل USB  می باشد از دیگر نحوه های ارتباط می توان به پورت های شبکه (,  (Ethernet موازی (parallel) و سریال (Serial) اشاره کرد.مسلما چاپگرهایی با پورت های متنوع تعبیه شده می توانند باعث سهولت در انجام عملیات چاپ در تمامی محیط ها گردند.

در مجموع چاپگر های لیبل و راهکارهای چاپ بارکد به رشد و سودآوری کسب و کار شما کمک شایانی خواهند کرد.پس از پاسخ دهی به سوالات فوق شما قادر خواهید بود دستگاه مورد نیاز خود را از میان صد ها محصول متنوع بازار انتخاب نمایید.