روشهای مهم و موثر براي افزايش رتبه سايت شما در الکسا

دوشنبه, 14 دی 1394 ساعت 22:00;
روش مهم و موثر براي افزايش رتبه سايت شما در الکسا9چرا مي خواهيد سايت شما در ميان سايتهاي مشهور قرار گيرد. من فکر مي کنم همه مشتاق چنين کاري هستيم؛ اما ما چه ايده اي براي انجام آن داريم؟ بايد بگم که الکسا رنک از مهمترين فاکتورها در وب سايت يا تجارت شماست. بيشتر سايتهاي مشهور رتبه مناسب و بالايي در الکسا دارنند.

حدود 633 ميليون وب سايت در جهان تا کنون به  ثبت رسيده انند و با گسترش دامين ها اين روند هر ساله در حال افزايش مي باشد به طوري که گفته مي شود هر سال دو برابر مي شود. با اين وجود مديران وب سايت ها احساس بيشتري بر وجود رتبه مناسب در موتورهاي جستجوگري همچون گوگل و ... مي کنند، يعني اين يک نياز واقعي است براي اينکه شما بتوانيد از طريق وب سايت خود محصول خود را معرفي يا به فروش برسانيد.

شايد شما در مورد اين موضوع تا کنون جستجو نکرده باشيد و يا به مطلب مناسب خود نرسيده باشيد، اما اجازه دهيد که به موارد موثر و کليدي در افزايش رتبه وب سايت در الکسا بحث کنيم. قبل از اين موضوع ميخوام بدانيم که الکسا چيست و چه کاربردي در موتور گوگل و ... دارد؟!

الکسا چيست؟

سرویسی است که توسط شرکت بزرگ آمازون طراحي و توسعه يافته است، که نگه داشتن داده هاي وب بر اساس منطق نحوه اجرا صورت مي پذيرد. الکسا يک سري معيارهايي براي تعيين کيفيت يک وب سايت در خود الگوريتم مي نمايد.

در واقع مهمترين عامل در تعيين الکسا رنک تعداد روزانه ترافيک  بازديد کنندگان و تعداد  نمايش  صفحات وب سايت شما مي باشد ،  بيشتر شدن ترافيک وب سايت شما احتمال افزايش رتبه الکسا را به همراه خواهد داشت.

بيشترين الگوريتم و ساختار رتبه بندي در الکسا بر اساس وزن ترافيکي است که به سيستم شما يا وب سايت شما ارسال مي شود، به اين معني که وقتي که بازديد کنندگان الکسا تولبار ( Alexa toolbar) را در مرورگر خود نصب مي کنند از طريق آن به وب سايت شما منتقل شده و باعٍث تقويت رنک وب سايت خواهد شد.

بيشترين چيزي که در الکسا مورد توجه و تاثير گذار در رتبه الکسا مي شود بازديد کنندگاني است که از طريق الکسا تولبار سايت شما را بازديد مي کنند.

مهم ترين نکات در افزايش رتبه الکسا :1: افزايش رتبه الکسا در وب سايت شما :

زماني که بازديد کننده زيادي به سوي وب سايت خود جذب کنيد رتبه سايت شما به آساني قابل بهبود خواهد بود. اين افزايش بازديد عوامل زيادي

 مي تواند در آن دخيل باشد مثل موتورهاي جستجوگري همچون گوگل، مايکروسافت و ... و يا از طريق تبليغات لينک سايت خود در صفحات وب سايت هاي ديگر گه رتبه بالايي در ترافيک دارنند که به اين فرايند سئو (بهينه سازي در موتورهاي جستجوگر) مي گويند.

موارد غير سئو براي افزايش سئو:وب نوشته استوار (بدون کپي از وب هاي ديگر)

تشويق بازديد کنندگان براي به اشتراک گذاشتن وب سايت

وبلاگ نويسي مهمان

ليست دايرکتوري از وب سايت

موارد سئو براي افزايش سئو:استفاه از کلمات مناسب و مخصوص. استفاده مجزا از کلمات کليدي براي هر عنوان، توضيحات، نام دامين.

استفاده ازALTدر تگ تصاوير و لينکها.

استفاده از تگ هاي مناسب.

استفاده از کلمات کليدي استراتيژيکي در تگ هاي متا.

بهينه سازي در داخل و خارج سايت.

استفاده از بک لينک هايي که رتبه مناسبي در گوگل و سئو دارنند. بويژه لينک هايdo follow

برجسته کردن کلمات و واژه هاي برجسته با کمکGoogle AdWords or Microsoft Ad Centre

2: نصب الکسا تولبار:نصب الکسا تولبار در مرورگر هاي فايرفاکس، کروم و اکسپلور. شما مي توانيد تولبار الکسا را دراينجادانلود و نصب نمائيد. اين کار در نقش رتبه وب سايت بسيار حائز اهميت است.3: قرار دادن وايجت الکسا رنک:به راحتي مي توانيد از کد جاوا اسکريپت الکسا وايجت رنک در وب سايت خود استفاده نمائيد و کد آن را در تگHTML وب سايت قرار دهيد، اين واجيت رنک شما را نمايش مي دهد. که در صورت تمايل مي توانيد دراينجاآن را کپي نمائيد.4: تشويق بازديد کنندگان خود را به استفاده از نوار ابزار الکسا:بسيار مهم که بازديد کنندگان خودتان را به نصب و استفاده از نوار ابزار الکسا تولبار نمائيد. شما بايد لينک دانلود الکسا تولبار را در وب سايت خود جهت دانلود کاربران و استفاده از آن نمائيد.5: قرار دادن وب سايت خود در الکسا:مي توانيد وب سايت خود را توسط اين لينک وارد الکسا نمائيد و يا به اصطلاح خود الکسا آن راClaimنمائيد. و همچنان مي توانيد ويديو آن را در اينجا که توسط خود الکسا ساخته شده مشاهده کنيد. اگر وب سايت شما از وردپرس استفاده ميکند ميتوانيد از طريق   پلاگين   WordPressبه راحتي وب سايت خود را وريفاي نمائيد.6: ساخت بک لينک ها به شيوه مناسب گوگل در وب سايت:

بک لينکها کلمات کليدي هستنند که اتصال دهنده ميان دو وب سايت مي باشد. و بيشتر وزن سئو نيز بر همين فرايند استوار و الگوريتم شده است يعني استفاده درست از بک لينک ها و ترافيک حاصل از آن.اگر دقت کنيد ميتوانيد متوجه شويد که اصل الگوريتم گوگل و سئو به اين موضوع مربوط خواهد شد، بک لينک بيشتر مساوي ترافيک بيشتر وب

 سايت و در نتيجه نتيجه بهتر در جستجوي موتورهاي گوگل و ...از تگهايno-followبراي لينک هايي که به خود وبسايت شما منتقل خواهد شد استفاده نکنيد...!

ممکن است کمي گيج کننده باشد که چگونه بک لينک پيج رنک را افزايش خواهد داد.اما بايد بدانيم يه ارتباط خوب منجر به افزايش پيج رنک شما در گوگل خواهد شد

اگر شما قادر به پرداخت پول جهت بدست آوردن بک لينک يا ينر خود در سايتهايي پر بازديد نيستيد مي توانيد از طريق فروم ها به افزايش بک لينک وب سايت خود تسريع ببخشيد.

7: اشتراک مطالب در سايتهاي اجتماعي:

وقتي شما يک مطلب را در شبکه هايي اجتماعي به اشتراک مي گذاريد سيل بزرگي از بازديد کنندگان به سوي وب سايت شما کشيده خواهند شد و ترافيک و پيج رنک وب را بالا خواهد برد و نتيجه آن افزايش رتبه در الکسا خواهد بود.

8: ارسال وب سايت به داخل دايرکتريها:

دايرکتريها شامل وب سايت هايي هستند که دسته بندي هايي مفيدي دارنند و به لينک شما کمک ميکند که در جايي با رتبه بالا به وب سايت شما بک شود اين نوع بک لينک ها باعث افزايش ترافيک و پيج رنگ شما خواهد شد. چند تا از اين دايرکتريها مانند Dmoz, Yahoo.

9: لينک بيلدينگ :

السکا لينک ها را مي شمارد. حرکت مجموعه لينک ها به طور مستقيم متناسب با افزايش رتبه الکسا مي باشد. يکي از راهاي لينک بيلدينگ پيوند محتوا مي باشد يعني تبادل از بک لينک ها با بلاگ ها، با قرار دادن حداقل يک يا دو پست با کيفيت در هفته با وب سايت هايي که پيج رنک گوگل آنها بالاي 3 مي باشد مي توانيد رنکينگ آلکسا وب سايت را بهبود ببخشيد.