ابهامات درخصوص قرارداد چند صد میلیاردی تامین صندوق های فروشگاهی ادامه دارد

پنج شنبه, 02 فروردين 777 ساعت 11:01;
به گزارش اقتصاد آنلاین  رئیس اتاق اصناف ایران امروز در گفتگو با ایرنا از تجهیز رایگان اصناف به صندوق مکانیزه فروش در قالب «طرح باران» خبر داد و گفت: این طرح در دهه فجر امسال عملیاتی می شود.
وی در خصوص چگونگی اجرای این پروژه گفت: اجرای این پروژه ملی با توجه به تمامی ملاحظات اتاق اصناف ایران به شرکت باران واگذار شده و این شرکت با توجه به تاکید اتاق مبنی بر تامین پوزها از منابع تولیدکنندگان معتبر داخلی، طی مناقصه ای از میان واجدین شرایط ،با شرکت کنتورسازی ایران به توافق رسیده است.
این درحالی است که علی فاضلی 9 دی ماه در گفتگو با اقتصاد آنلاین گفته بود تاکنون هیچ توافقی بین اتاق اصناف و هیچ شرکتی برای تامین صندوق های فروش صورت نگرفته است.
شرکت هوشمند سامانه باران که طبق گفته فاضلی با توجه به تمامی ملاحظات اتاق اصناف ایران  برنده این مناقصه شده است در تاریخ 27 مرداد 94 به ثبت رسیده است و باید دید چطور چنین طرح ملی به شرکتی واگذار شده است که تنها چندماه از تاسیس آن می گذرد و صلاحیت این شرکت برای اجرای این طرح چگونه تایید شده است؟
از سویی شرکت کنتورسازی ایران در تاریخ 28 دی با ارسال پیش بینی درآمد سال 94  خود به سازمان بورس  خبر از افزایش 400 درصدی عایدی خود ازمحل فروش  201 هزار دستگاه صندوق فروشگاهی داد اما در مقابل سازمان بورس خواستار توضیحات در خصوص نحوه تامین مالی تولید صندوقهای فروشگاهی و  ارائه مدارک در خصوص شروع تولید و امکان سنجی تولید این تعداد صندوق تا پایان سال شده است.
گفته می شود شرکت کنتورسازی که توانایی ساخت این صندوق های فروشگاهی را ندارد ،اقدام به واردات این صندوق ها خواهد کرد ،این در حالی است که فاضلی گفته بود در طرح باران اولویت با تولیدکنندگان داخلی است.
تعلل سازمان بورس در بستن نماد شرکت کنتورسازی برای شفافسازی پس رشد 100 درصدی ارزش سهام این شرکت در بورس نیز بسیار قابل تامل است و انتقادات فعالین بازار سرمایه را در پی داشته است.
منبع